logo

Pompa Do Czekolady CPA 43 (po remoncie)

Pompa do czekolady CPA 43

DANE TECHNICZNE:
Średnia wydajność pompy: 6500 kg/h
Ciśnienie robocze maksymalne: 1,0 MPa
Zakres temperatury pompowanej masy: 313…363 K (4O…9O°C)
Moc: 5,5 kW
Prędkość obrotowa: 133 obr/min
Ciśnienie maksymalne wody grzewczej: 0,4 MPa
Masa pompy: 366 kg

Dostępność: 12 szt.

ZASTOSOWANIE
Pompa zębata jest przeznaczona do przetłaczania miazgi kakaowej mas czekoladowych, masy waflowej, marmolady, pomady, roztworu syropowo – cukrowego i innych mas gęstych występujących w prze­myśle cukierniczym.
BUDOWA
Pompa zębata jest wykonana z żeliwa i stali węglowej. Układ napędowy składa się z silnika elektrycznego kołnierzowego oraz dwustopniowej przekładni zębatej. Elementem roboczym pompy są koła zębate, z których jedno osadzono na wałku napędowym z przekładni, drugie natomiast ułożyskowano ślizgowo na wale sztywno zamocowanym w kadłubie pompy.
Kadłub pompy ma komorę grzewczą. Pompa może pompować w dwóch kierunkach, co realizuje się przez zmianę kierunku obrotów pompy. Pompa zębata działa na zasadzie współpracujących z sobą kół zębatych osadzonych w kadłubie, których wręby międzyzębne przenoszą masę po obwodzie koła, a wchodzące w nie zęby wyciskają masę w momencie zazębiania się, nadając tym samym odpowiedni kierunek przepływu. Pompa charakteryzuje się:

  • możliwością pompowania mas krystalizujących w temperaturze otoczenia przez zastosowanie podgrzewanego kadłuba pompy,
  • wyeliminowanie przecieków masy przez zastosowanie łożysk ślizgowych zabudowanych wewnątrz kadłuba pompy, umożliwiając zastosowanie tylko jednego uszczelnienia dławnicowego wału napędzającego pompy.